Öğrenci Görüşleri


 • Rabia Kaya

  Türkçe Öğretmenliği

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi gelişkin ve güçlü kadrosuyla öğrencilerine eğitim vermektedir. Her alanda gelişmiş kadrosuyla hocalar öğrencilerine yardımcı olmaktadır ve öğrencilerin kendisini geliştirmesi konusunda öğrencilere fırsat tanımaktadır. Türkçe eğitimi konusunda gerekli olan tüm yeterliliklere sahip olarak mezun olursunuz Bunun yanında üniversitemizin sahip olduğu büyük kütüphane öğrencilere sınırsız kaynak sunmaktadır. Öğrencilerin kendilerini sosyal alanda geliştirebileceği kulüp faaliyetleri sunulmaktadır. Eğer siz de okulumuzun yeni açılan ve büyüyen kampüsünde eğitim görmek ve bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız sizleri okulumuza bekliyoruz.

 • Ahsen Günaydın

  İlahiyat Fakültesi

  Her öğrenci, hayatının en önemli kararlarından biri olan üniversite tercihini yaparken; kendisi için en doğru olan, güçlü bir akademik kadroya sahip, üniversite yıllarını en verimli şekilde geçirebileceği ve kendisini çeşitli açılardan geliştirebileceği bir okul seçmek ister. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi de öğrencilerin, bu ve buna benzer pek çok beklentisini en iyi şekilde karşılayan ve hayallerindeki üniversite hayatını yaşamasını sağlayan bir üniversitedir. Üniversitemizde eğitim alırken, sınırlı sayıdaki öğrenci kapasitesi sayesinde hocalarımızla birebir iletişim halinde olma imkânı bulur ve düşüncelerimizi açıkça dile getirebileceğimiz samimi bir ortamla karşılaşmış oluruz. Kısacası alanında uzman hocalardan aldığımız dersler aracılığıyla öğrendiğimiz bilgiler geleceğimize ışık tutmamızı sağlar. Siz de bu ayrıcalıklardan istifade etmek isterseniz tercihlerinizi yaparken üniversitemizi mutlaka değerlendirin derim!

 • Ali Mert Leblebici

  Ekonomi Bölümü

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, genç ve dinamik üniversite olarak 21.yüzyıl standartlarında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitemiz, son teknolojiyle hizmet veren kütüphanesinde öğrencilerine sunduğu zengin erişim imkanı ile ülkemizde öğrenci başına düşen basılı kitap sayısında 1.sırada yer almaktadır. 29 Mayıs Üniversitesi’ne adım atan yeni öğrenciler, ilk olarak disiplinli ve bir o kadar da eğlenceli hazırlık sınıfı ile karşılaşmaktadır. Akademik ve kültürel anlamda pek çok faydasını gördüğüm hazırlık eğitiminin ardından Ekonomi bölümü eğitimime başlayarak, 29 Mayıs Üniversitesi’nin sunduğu çeşitli imkanlardan yararlanma fırsatı buldum. Bunlardan en önemlisi; Bölüm başkanımızın koordinatörlüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde yürüttüğümüz ‘Büyük Veri Madenciliği için Kodlama’ adlı projeydi. Ekonomi bölümü olarak alanlarında yetkin hocalarımız sayesinde etkin, ingilizce eğitim sayesinde ulusal ve uluslararası akranlarımızla rekabet edebileceğimiz bir eğitim almakla beraber, geleceğe uygun niteliklere sahip olabilmek adına ‘ Dijital Çağda Ekonomi , başlığı altında kariyerimiz açısından fark yaratabileceğimiz çeşitli dersler almaktayız. Akademik perspektifin yanı sıra samimi bir atmosfere sahip okulumuz, sosyal ve kültürel etkinlikler sayesinde içtenliğini katlayarak büyümektedir. Ayrıca okulumuz bünyesinde barındırdığı 7 kıtadan Uluslararası öğrencilerle kardeşlik bağını geliştirmemize katkı sağlamaktadır. Bununla beraber, üniversitemizin şehrin merkezinde bulunması ve öğrencilerine ‘Yeşil Kampüs’ havası sunması, kalitesini öne çıkarmaktadır.

 • Melike Tayfur

  Türk Dili ve Edebiyatı

  Gelişen ve ilerleyen bir toplumda, önümüzdeki binlerce tercihten birini seçerken herkesin kendine ait belirlediği şartlar vardır. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’ni seçerken bu şartlarımı karşılayacak düzeyde olması benim için önemliydi. Bunların neler olduğunu soracak olursanız: Akademik kadrosu, dil eğitimi, akademik gelişim programları ve kütüphanesidir. Alanında profesyonel insanlarla gördüğümüz dersler ve sınıf mevcudumuzun az olmasından kaynaklı derslerde ve ders dışında onlarla kurabildiğimiz iletişim oldukça kolaydır. Dil eğitiminde verilen kıymet ve çalışmanızın karşılığını alabiliyor olmanızdır. Akademik gelişim programları sayesinde dil, sanat ve farklı disiplinlerden okuma gruplarıyla kendinizi geliştirme imkanı sağlamaktadır. Kütüphanesinde her alanda bulundurduğu eserler ve rahatlıkla çalışabileceğiniz ortamı ayırt edici özelliklerindendir. Siz hangi şartları arıyorsunuz?

 • Mukit Musa

  İlahiyat Fakültesi

  Okulumuz bize, okumakta olduğumuz alan olan İslam ve Din Bilimleri ve akademik bilgilerinin yanı sıra birçok hayat tecrübesi de kattı. Bunların içinde doğru sosyalleşme ve bir eğitimcinin akademik ve insanî yönlerinin nasıl olması gerektiği de vardı. Tabii olarak bunlar, bize akademisyen hocalarımızdan birer mirastır ve akademik hayatımızda bize ışık tutacak bir rehberdir.

 • Nurbolat YERGALİ

  Yaşımızın ve eğitim safhamızın hangi seviyede olmuş olmasının bir önemi olmaksızın her zaman hocalarımız bizler için örnek alınması gereken rol modellerimiz ve değer vermemiz gereken mühim şahsiyetlerimizdir. Üniversitemizdeki bütün hocalarımızın bu konuda çok başarılı olduklarını düşünüyor, önce kendi adıma sonra öğrenci arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

 • Oktay Kara

  Ekonomi Bölümü

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisiyim. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’ni tercih etmemdeki en büyük etken öğrenci odaklı ve birebir eğitime önem veren bir üniversite olmasıdır. Sınıf mevcutlarının az sayıda tutulması hocalarla birebir iletişim kurmamıza imkân sağlamaktadır. Bununla birlikte geniş burs olanaklarına sahip üniversitemizde yıl sonu başarı ortalamasına bağlı olarak burs oranı artmaktadır. Başarıyı ödüllendiren bir okul olduğunu söyleyebiliriz. Üniversite, Akademik Gelişim Programı sayesinde çeşitli alanlarda kendimizi geliştirme imkânı sağlarken, aynı zamanda ikinci veya üçüncü bir yabancı dil öğrenme imkanını da bizlere sunuyor. Bununla birlikte Türkiye’nin sayılı kütüphanelerinden birine sahip olmasıyla fark yaratan bir üniversite 29 Mayıs. Ayrıca üniversitemizin bünyesinde bulunan kulüpler, gerçekleştirdikleri birçok etkinlikle öğrencilere sosyal sorumluluk alma bilincini eğlenceyle de harmanlayarak kazandırmayı başarabilmişlerdir. Yenilenen kampüsü, sağladığı imkanlar ve başarının her zaman ödüllendirildiği 29 Mayıs Üniversitesi’ni sizlere rahatlıkla tavsiye edebilirim.

 • Emina KYZYLKAYA

  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ilk dönem mezunlarından ve aynı bölümde yüksek lisansını bitirmiş biri olarak, bu üniversiteyi seçtiğim günden itibaren gerek akademik kadrosu gerekse uluslararası ortamı ve sosyal faaliyetleri açısından beni hiç pişman etmediğini belirtmek isterim. Bu üniversiteye adımımı attığım andan itibaren birçok imkândan faydalanma şansım oldu. İlk olarak, İngilizce hazırlık programı kapsamında üniversitemizin yurt dışı olanaklarından faydalandım ve sonrasında lisans döneminde aldığım eğitim daha geniş bir bakış açısı kazanmama imkân sağladı. Yüksek lisans döneminde ise akran danışmanlığı ve öğrenci asistanlığı yapmam sayesinde kazandığım akademik deneyim ise bana paha biçilemez bir tecrübe kattı. Bölümümüzün vizyoner hocalarından aldığım eğitim ve destek ve ayrıca bu süreçte edindiğim tecrübeler sayesinde önemli kurumlarda staj yapma ve T.C Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi gibi bir kurumda kısmi zamanlı çalışma imkânım oldu ve şu anda T.C Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nde Analist olarak çalışıyorum. Siz değerli, başarılı ve genç arkadaşlarımızı da üniversitemizin bu güzel imkanlarından faydalanmak için 29 Mayıs’a bekleriz.

 • Hasan Basri BARIT

  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

  2014 senesinde liseden mezun olduktan sonra aklım hayli bir karışıktı ve ne yapacağımı çok bilmiyordum, ancak yolum bir şekilde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ile kesişti ve burada Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans öğrenimime başladım. Verdiği burslar ve ders programı benim bu okulu seçmemdeki temel sebeplerdi. İlk sene kaliteli bir hazırlık eğitimi aldım ve okulum tarafından İngiltere’ye gönderildim. Birinci sınıfa başladığım zaman ise yoğun bir eğitim beni bekliyordu. İlk iki sene alanımla alakalı temel ve alt yapıyı atan dersleri aldıktan sonra 3. Sınıfta bir bölge ve dil seçmem gerekiyordu. Ben bölge olarak Avrasya ve dil olarak Rusça seçerek eğitimime devam ettim. Ayrıca 3. sınıfın ilk döneminde Erasmus+ ile Litvanya’da bulundum. Bu sayede hem gezmiş hem de farklı ülkelerin eğitim metotlarını görmüş oldum. Döndüğüm zaman Rusça eğitimime okulumda devam ettim. Mezun olduktan sonra ilk olarak İstanbul Şehir Üniversitesi’nden tam burslu yüksek lisans eğitimine hak kazandım, ancak daha sonrasında Şehir Üniversitesini bırakıp Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde baştan başladım ve şu an ders dönemini bitirmiş bulunmaktayım. Ayrıca 2021 ocak ayından beri Işık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. Tüm bu başarılarımda 29 Mayıs Üniversitesinin verdiği eğitim ve hocalarımın etkisi çok büyük.

 • Yusuf Bera TOPALOĞLU

  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, seçkin akademik kadrosu ve büyük bir titizlikle hazırlanan ve her geçen gün büyümeye devam eden kütüphanesi ile öğrencilerine ayrıcalıklı bir eğitim ortamı sunmaktadır. Ayrıca, mezunu ve mensubu olduğum Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, güçlü akademik kadrosunun yanında, %100 İngilizce eğitimi, öğrencilere istedikleri bölgeler üzerine uzmanlaşma imkânı sağlayan modül sistemi ve bu doğrultuda sunulan ikinci yabancı dil imkânı ile bu ayrıcalıklı eğitim ortamının önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Kendi tecrübemde ben, 2018 yılında İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Şehir Üniversitesi’nde aynı bölümde yüksek lisans programına kabul aldım ve aynı sene içerisinde İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak göreve başladım. YLSY Yurt Dışı Doktora Bursunu kazandım ve bu sayede doktora çalışmalarıma Edinburgh Üniversitesinde devam ediyorum. Üniversitemizi ve bölümümüzü tercih edecek arkadaşların üniversitemizin sahip olduğu akademik ortam ve imkanlar sayesinde hedefledikleri kalitede bir eğitim alacaklarından ve mezun olduklarında çok daha iyilerini başaracaklarından eminim.

 • Halil Nurullah ŞENER

  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nden 2020 yılı yaz döneminde mezun oldum. Liseyi dil sınıfında bitirdikten sonra dil becerimle istediğim kariyeri birleştirebilmek adına İngilizce eğitim veren İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tercih ettim. Akademik kadrosu, kütüphanesi ve öğrenci ortamının yanı sıra sivil toplum anlamında da gelişmiş bir ortama sahip olan okulumuz öğrencilik yıllarımda bana birçok şey kattı. Üniversitede geçirdiğim 4 yılda hayatımda kalıcı hatıralar ve arkadaşlıklar biriktirdim. Lise yıllarımdan itibaren sosyal sorunlara yönelik farkındalık geliştirme çabalarıma üniversitede de devam ettim. Birçok sivil toplum kuruluşunda ve okulumuzdaki öğrenci kulüplerinde gönüllü olarak yer aldım. Üniversitede öğrenim gördüğüm bölümün bana dünyayı ve insanları anlamaya yönelik faydaları oldu. Nihayetinde de hem okulda, hem de okul dışında yaptığım çalışmalar neticesinde dünya çapında faaliyet gösteren uluslararası bir yardım kuruluşu olan Islamic Relief’te çalışmaya başladım. Okulda öğrendiğim analitik düşünme, organizasyon becerileri ve rapor yazma becerisinin de katkısıyla kısa bir sürede işimde başarı sağlayarak terfi aldım. Üniversitede öğrenim gördüğüm süre boyunca hocalarımıza erişim noktasında hiç sorun yaşamadım. Mezun olmama rağmen hocalarımla iletişimim devam etmekte ve bana hala yol göstermektedirler.

 • Oğuzhan BARÇIN

  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

  Uluslararası yetkin kadrosu ile başlangıçtan itibaren öğrencisinde sağlam bir akademik altyapı oluşturmayı hedefleyen bir bölümün 2020 mezunu ve halihazırda da yüksek lisans öğrencisi olarak, hem yüksek lisansımda asistan öğrenciliğim hem de iş hayatımda bu bölümdeki öğrenci odaklı yaklaşımın ve kazanımlarımın değerini gün geçtikçe daha iyi anlama fırsatım oldu. Üniversitenin öğrenci başına en çok kitap düşen kütüphanesi ve İSAM gibi bir imkanı olması da bölüm öğrencileri için bir avantajdır. İnisiyatif alabilme ve takım çalışması noktasında ise, öğrenci konseyi ve öğrenci kulüplerinde çalışmaları olan bir mezun olarak, üniversitemizde bu çabaların her zaman desteklendiğinin altını çizmek istiyorum. Bölümün eğitim dilinin %100 İngilizce olmasının yanında, ikinci yabancı dili ve bölge uzmanlığı kazandırmayı amaçlayan bir müfredata sahiptir. Global ve yerel bağlamlarda bir bakış açısı kazandırmak ve gündemlerine hakim olabilecek bir yetkinliği kazandırmak için araştırmaya teşvik etme, özgüven kazandırma ve bilgiye ulaşma anlamında gerekenleri sağlayan bölümümüz, bununla üretken bir vizyon ortaya koymaktadır. Bölümümüzün Erasmus+ noktasındaki anlaşmaları ve bölümümüzün 2020 yılı itibariyle Jean Monnet Chair bağlamında ortaya koyduğu çalışmalar da bu başarılı vizyonu destekleyen bazı çıktılardır. Yalnızca mezun olana kadar değil, mezun olduktan sonra da bağını koparmayan ve mezunlarının gelişimlerini takip eden bir bölüm olarak, henüz genç olsa da, bir dönüm noktası yaratacağına inanıyorum.

 • Muhammed Kahraman

  İlahiyat Fakültesi

  İstanbul\’u, tarihin etrafında yazıldığı bu kadim şehri, sanki tüm o tarihi bir araya getirmek istercesine bize sunan 29 Mayıs Üniversitesi, üst düzey eğitim kadrosu ve her geçen gün bir başka rengin aramıza katıldığı uluslararası öğrenciler topluluğu ile gerçek bir kültür cenneti. Gerek sunduğu yurt dışı programları gerekse samimiyet dolu akademik kadrosu ile sade bir eğitim hayatından öte her yönden çağın sınırlarını aşmamızı sağlayan 29 Mayıs Üniversitesi, yerleşke içi imkânlar ile de bizleri cezbetmekte. Devasa İSAM kütüphanesi, standartların çok ötesinde bir kaynak gücüyle üst düzey bir araştırma imkânı sağlıyor. Üniversitemiz, kafeteryası ve yerleşke bünyesinde yer alan yurt olanakları ile bizlere maksimum rahatı ve hizmeti sağlıyor. Tüm bunlar ve bunlardan daha da önemlisi samimiyeti ve değerleriyle size renk katacak bu mükemmel ortam, İstanbul’un kalbi Ümraniye’de sizi bekliyor…

 • Emre Pak

  Ekonomi

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisiyim. Üniversitemiz gerek sosyal ve kültürel gerekse akademik anlamda bizlere her daim destek ve ilgisini göstermektedir. Hocalarımız ve arkadaşlarımızla birlikte samimi bir ortam içerisinde öğrenim hayatımıza devam ediyoruz. Özellikle Ekonomi Bölümü’nde, geleceğin ekonomistlerini yetiştirmek adına belirlemiş olduğu hedefler ve üstlenmiş olduğu misyon doğrultusunda, henüz üniversite yıllarının başından itibaren ciddi ve özenle hazırlanmış bir program sizleri bekliyor. Bana iki yılda kazandırdığı farkındalık, kültürel ve sosyal alanda aktif rol alma, meslek hayatında daima en iyileri hedefleme açısından sunduğu destek üniversitemizin kalitesini ortaya koymaktadır.

 • Beyzanur Ceylan

  Türkçe Öğretmenliği

  Akademik kaynaklarının zenginliği, geniş sosyo-kültürel yapısı ve her geçen gün daha da gelişen dinamik kadrosu ile İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, öğrenci odaklı idealist eğitim sistemi ile yarınlara ışık tutmaktadır. Türkçe öğretmenliği bölümünde, hazırlık imkanı sunan tek üniversite olmakla birlikte; gelişmiş çap imkanları sayesinde öğrencilere birçok çalışma ve araştırma alanı sunmaktadır. Akademik hayatın olmazsa olmazı olarak kabul edilen dil eğitimi, lisans eğitiminin ilk basamağında tamamlanmaktadır. Gelişmiş akreditasyon sistemine ek olarak öğrenciler, grup çalışmaları, kritik düşünme ve yaratıcılık gibi 21. yüzyıl becerilerini kazanmaktadırlar. Eğitimcilik, ağır bir sorumluluktur ve 29 Mayıs Üniversitesi, alanında uzman akademik kadrosu ile bu sorumluluğu ziyadesiyle yerine getirmektedir.

 • Fatma Süreyya Özçelik

  Sosyal Hizmet

  29 Mayıs Üniversitesi, sunduğu samimi ortamı, güçlü hazırlık kadrosu ve kaliteli dil eğitimiyle pişmanlık duymayacağınız bir seçim. Cana yakın personellerimiz, her daim bizler için en iyisini göstereceklerinden emin olduğumuz hocalarımız ve eşsiz kütüphanemiz bu üniversitenin en önemli artılarından. Geleceğini şekillendirmek adına hem kaliteli bir eğitim almak hem de çok kültürlü bir ortamda sosyalleşmek istiyorsanız sizler de bu aileye katılmalısınız.

 • Sümeyra Erarslan

  Türkçe Öğretmenliği

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisiyim. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’ni tercih etmemdeki en büyük etken öğrenci odaklı ve birebir eğitime önem veren, Sosyal Bilimler ağırlıklı bir üniversite olmasıdır. Sınıf mevcutlarının az sayıda tutulması hocalarla birebir iletişim kurmamızı sağlamaktadır. Bununla birlikte geniş burs olanaklarına sahip üniversitemizde yıl sonu başarı ortalamasına bağlı olarak burs oranı artmaktadır. Akademik Gelişim Programı sayesinde çeşitli alanlarda kendimizi geliştirirken, ikinci veya üçüncü bir yabancı dil öğrenme imkanına da sahip olmaktayız. Bu şartlarda siz de 29 Mayıs Üniversitesinde olmak istemez misiniz?

 • Muhammet İkbal Güler

  Psikoloji

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, sahip olduğu akademik başarısı ve sosyal imkânları ile öne çıkan bir eğitim kurumudur. Öğrenim gördüğüm Psikoloji Bölümü’nde 35 kişiyi geçmeyen sınıflarda eğitim alma şansına sahibiz. Ayrıca öğrencilere, lisans eğitiminin ilk senesinden itibaren, hocalarımızın düzenlemiş olduğu bilimsel çalışmalarda gözlemci olarak bulunabilme imkânı sunulmaktadır. Bunlara ek olarak üniversitemiz, misyonuna ve vizyonuna uygun sosyal etkinliklere yoğun bir destek vermektedir. Üniversitemizin bünyesinde bulunan kulüpler, gerçekleştirdikleri bir çok etkinlikle öğrencilere sosyal sorumluluk alma bilincini -eğlenceyle de harmanlayarak- kazandırmayı başarabilmişlerdir.

 • Musa Can Uyar

  Türkçe Öğretmenliği

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi güçlü ve gelişen akademik kadrosuyla sizleri bekliyor. Kendinizi geliştirebileceğiniz akademik gelişim programları mevcuttur. Kütüphanenin genişliği ve niteliği gerçekten şahanedir. Hocalarımıza her türlü soru ve sorununuzda danışma imkânı mevcuttur. Kampüsümüz çağın koşullarına uygun tasarlanmıştır. Buna ek olarak burs imkânları ve diğer kültürel etkinlikler mevcuttur. Kampüsün İstanbul’da olması da ayrıca bir avantajtır. Sözün kısası sizleri 29 Mayıs ailemize bekliyoruz!

 • Onur Çonoğlu

  Tarih

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi gerek eğitimi gerekse akademik kadrosu ile adından söz ettiren bir üniversitedir. Burada sadece akademik eğitim değil bireysel gelişim de sağlamaktayız. Bu üniversite bana birçok bilgi öğretmenin yanında sorgulayıcı, eleştirel bir bakış açısı da kazandırmıştır. Kaliteli ve gerçek bir üniversite deneyimi için İstanbul 29 Mayıs Üniversitesini sizlere tavsiye etmekteyim.

 • Müge Durukan

  Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi güçlü akademik kadrosu ve zengin kütüphanesi ile İstanbul’un merkezinde bulunan; farklı medeniyetlerin en güzel renkleri ile birbiriyle buluştuğu; herkesin birbirine yardımcı olduğu, samimi ve size kendinizi evinizde hissettiren bir üniversite. Türkiye’de çeviribilim alanında en güçlü akademik kadronun bizim üniversitemizde olduğunu düşünüyorum. Böyle güçlü bir akademik kadrodan eğitim aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve “İyi ki 29 Mayıs Üniversitesinin öğrencisiyim” diyorum.

 • Ahmet Çağatay Gürses

  Felsefe

  İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi her öğrencisine güçlü akademik kadrosunun, çeşitli akademik gelişim programlarının, dil eğitimlerinin ve geniş kütüphane imkânlarının avantajlarını hissettiriyor. Bu avantajları sayesinde multidisipliner düşünme kabiliyeti kazanmış, çağdaş fikirlere ve güncel tartışmalara hâkim, yaşadığımız toplumun ve dünyanın problemlerine çözüm arayışında olan entelektüel bireyler olarak yetkinleşmemizi hedefliyor. Eğer sizin de hedefleriniz bizimle aynı yöndeyse 29 Mayıs Üniversitesi hedeflerinize ulaşmanızda yolunuza ışık tutarak geleceği daha parlak görmenizi sağlayacaktır.

 • Şamil Çökeler

  Tarih

  Türkiye’de sosyal bilimler denildiği zaman akla ilk gelen şehir olan İstanbul’un en merkezî konumlarından birinde sosyal bilimler ağırlıklı olarak kurulmuş olan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, biz öğrencilerine akademik anlamda sağladığı fırsatlarla ön plana çıkmaktadır. Üniversitenin sahip olduğu nitelikli akademisyen kadrosu ve akademisyenlerin öğrencilerle yakından ilgilenmesi, verilen eğitimin kalitesini önemli ölçüde artırmaktadır. Ayrıca nitelik bakımından dünya kütüphaneleriyle kıyaslanabilecek olan İSAM Kütüphanesinden yararlanabiliyor olmamız ve Türkiye’nin sosyal bilimler alanındaki en önemli araştırmacılarıyla tanışıp fikir alışverişinde bulunma şansını yakalamamız bizleri ayrıcalıklı bir konuma getirmektedir. Bütün bu hususlar üniversitemizi ‘’akademi ailesi’’ olarak tanımlamaya yeter. Sosyal bilimlerde kariyer hedefleyen arkadaşlarımız için İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi kaçırılmaması gereken bir fırsat!