Şehrin Merkezinde
Bir Kampüs

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi sizlere şehrin merkezinde, doğayla iç içe, ferah ve huzur verici bir kampüs ortamı sunuyor.

Tanıtım Videosu

Öğrenci Görüşleri

 • İstanbul’u, tarihin etrafında yazıldığı bu kadim şehri; sanki tüm o tarihi bir araya getirmek istercesine bize sunan 29 Mayıs Üniversitesi: Üst düzey eğitim kadrosu ve her geçen gün bir başka rengin aramıza katıldığı uluslararası öğrenciler topluluğu ile gerçek bir kültür cenneti. Gerek sunduğu yurt dışı programları, gerek samimiyet dolu akademik kadrosu ile sade bir eğitim hayatından öte her yönden çağın sınırlarını aşmanızı sağlayan 29 Mayıs Üniversitesi, kampüs içi imkânlar ile de bizleri cezbetmekte. Devasa kütüphanesi İSAM ile standartların çok ötesinde bir kaynak gücüyle üst düzey bir araştırma imkânı sağlıyor. Gerek kafeteryası gerek kampüs bünyesinde yer alan yurt olanakları ile bize maksimum rahatı ve hizmeti sağlıyor.  Tüm bunlar ve bunlardan daha önemlisi samimiyeti ve değerleriyle size renk katacak bu mükemmel ortam İstanbul’un kalbi Üsküdar’da sizi bekliyor.
  Muhammed Kahraman
  İslam ve Din Bilimleri
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nin Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Üniversitemiz gerek sosyal ve kültürel anlamda gerekse akademik anlamda bizlere her daim destek ve ilgisini göstermektedir. Hocalarımız ve arkadaşlarımızla birlikte samimi bir ortam içerisinde öğrenim hayatımıza devam ediyoruz. Özellikle Ekonomi bölümünün belirlemiş olduğu hedefler ve üstlenmiş olduğu misyon doğrultusunda, geleceğin ekonomistlerini yetiştirmek adına, henüz üniversite yıllarının başından itibaren ciddi ve özenle hazırlanmış bir program sizleri bekliyor. Bana iki yılda kazandırdığı farkındalık, kültürel ve sosyal alanda aktif rol alma, meslek hayatında daima en iyileri hedefleme açısından sunduğu destek üniversitemizin kalitesini ortaya koymaktadır.
  Emre Pak
  Ekonomi
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, sahip olduğu akademik başarısı ve sosyal imkanları ile öne çıkan bir eğitim kurumudur. Öğrenim gördüğüm Psikoloji bölümünde 35 kişiyi geçmeyen sınıflarda eğitim görme şansına sahibiz. Ayrıca öğrencilere, lisans eğitiminin ilk senesinden itibaren, hocalarımızın düzenlemiş olduğu bilimsel çalışmalarda gözlemci olarak bulunabilme imkanı sunulmaktadır. Bunlara ek olarak üniversitemiz, misyonuna ve vizyonuna uygun sosyal etkinliklere yoğun bir destek vermektedir. Üniversitemizin bünyesinde bulunan kulüpler, gerçekleştirdikleri bir çok etkinlikle  öğrencilere sosyal sorumluluk alma bilincini -eğlenceyle harmanlayarak- kazandırmayı başarabilmişlerdir.
  Muhammet İkbal Güler
  Psikoloji
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi her alanda bilgisini, kültürünü ve ilgisini hissedebileceğiniz mütevazi hocaları, 40 farklı ülkeden gelen kardeşlerimizi ve böylelikle farklı kültürleri sımsıkı bağlayan yapısı, İngilizce, Arapça ve Türkçe hazırlık sınıfları, görsel sanatlar, yabancı dil, müzik gibi alanlarda ders alabileceğiniz Akademik Gelişim Programları, aktif öğrenci kulüpleri, geniş imkanların sağlandığı yurtları, ulaşım araçlarına yakın merkezi konumu, yeşilin her tonunu barındıran bahçesi, her konuda danışabileceğiniz personelleri ve belki de dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız kitaplara ulaşmanızı sağlayan İSAM Kütüphanesi ile aile sıcaklığında bir ilim, bilim, kültür, medeniyet yuvası... Eğer siz de benim gibi hayatınız boyunca pişman olmayacağınız bir karar vermek istiyorsanız, psikoloji okumak isteyip, sizi akademik anlamda en üst seviyeye taşıyacak hocalarla tanışmak, onlardan ders almak, çeşitli öğrenci projelerine katılmak, psikolojinin tüm alt alanları ile ilgili bilgi sahibi olmak ve psikolojinin insan hayatındaki önemini bilip mutlu hissetmek için kesinlikle aramıza katılmalı, ailemizin eksik kalan parçalarını tamamlamalısınız.
  Berfin Çinko
  Psikoloji
 • 29 Mayıs Üniversitesi, sunduğu samimi ortamı, güçlü hazırlık kadrosu ve kaliteli dil eğitimiyle pişmanlık duymayacağınız bir seçim. Cana yakın personelleri, her daim bizler için en iyisini göstereceklerinden emin olduğumuz hocalarımız ve eşsiz kütüphanemiz bu üniversitenin en önemli artılarından. Geleceğini şekillendirmek adına hem kaliteli bir eğitim almak hem de çok kültürlü bir ortamda sosyalleşmek istiyorsanız sizlerde bu aileye katılmalısınız.
  Fatma Süreyya Özçelik
  Sosyal Hizmet
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi çok genç ama genç olduğu kadarda güçlü bir üniversite. Okulun ilk senesinde modern teknoloji ile bezenmiş sınıflarda gördüğümüz hazırlık eğitiminde İngilizceyi en iyi şekilde öğreniyoruz. Buna ek olarak SBUİ öğrencileri olarak 3. Ve 4. Sınıfta alacağımız dil dersleri sayesinde İngilizcenin yanında Rusça, Arapça ve Almanca gibi küresel anlamda önemli dilleri öğrenme fırsatı buluyoruz. Ayrıca okulumuzun merkezi konumu,  samimi ortamı, yemyeşil  cennet bahçesiyle ve güçlü akademik kadrosuyla farkını ortaya  koyduğunu    düşünüyorum. Eğer sizde kaliteli, dinamik ve genç bir okulda okumak  istiyorsanız 29 Mayıs tam size göre.
  Hasan Basri Barıt
  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul merkezindeki güzel kampüsüyle, güçlü akademik kadrosuyla ve Türkiye’nin sayılı kütüphanelerinden birine sahip olmasıyla fark yaratan bir üniversite. Çeviribilim alanında en iyi hocalara, aynı zamanda günceli ve sektörü takip eden bir sisteme sahibiz. Üniversitemizin tanıdığı ayrıcalıklarla kendimizi kültürel anlamda da geliştirme fırsatı buluyoruz. Farklı ülkelerden gelen arkadaşlarımızla başka kültürleri tanıma şansı buluyoruz. En iyi hocalarla en iyi eğitimi almak istiyorsanız, sizi de İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’ne bekliyoruz. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul merkezindeki güzel kampüsüyle, güçlü akademik kadrosuyla ve Türkiye’nin sayılı kütüphanelerinden birine sahip olmasıyla fark yaratan bir üniversite. Çeviribilim alanında en iyi hocalara, aynı zamanda günceli ve sektörü takip eden bir sisteme sahibiz. Üniversitemizin tanıdığı ayrıcalıklarla kendimizi kültürel anlamda da geliştirme fırsatı buluyoruz. Farklı ülkelerden gelen arkadaşlarımızla başka kültürleri tanıma şansı buluyoruz. En iyi hocalarla en iyi eğitimi almak istiyorsanız, sizi de İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’ne bekliyoruz.
  Sena Ekinci
  Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi  gerek eğitimi gerekse akademik kadrosu ile adından söz ettiren bir üniversitedir. Burada sadece akademik eğitim değil bireysel gelişim de sağlamaktayız. Bu üniversite bana birçok bilgi öğretmenin yanında sorgulayıcı, eleştirel bir bakış açısı da kazandırmıştır. Kaliteli ve gerçek bir üniversite deneyimi için İstanbul 29 Mayıs Üniversitesini sizlere tavsiye etmekteyim.
  Onur Çonoğlu
  Tarih
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi güçlü akademik kadrosu, zengin kütüphanesi ile İstanbul’un merkezinde bulunan, farklı medeniyetlerin en güzel renkleri ile birbiriyle buluştuğu, herkesin birbirine yardımcı olduğu, samimi ve size kendinizi evinizde hissettiren bir üniversite. Türkiye’de Çeviribilim alanında en güçlü akademik kadronun bizim üniversitemizde olduğunu düşünüyorum. Böyle güçlü bir akademik kadrodan eğitim aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve “İyi ki 29 Mayıs Üniversitesi’nin öğrencisiyim” diyorum.
  Müge Durukan
  Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
 • İstanbul 29 Mayıs üniversitesi her öğrencisine güçlü akademik kadrosunun, çeşitli akademik gelişim programlarının, dil eğitimlerinin ve geniş kütüphane imkanlarının avantajlarını hissettiriyor. Bu avantajları sayesinde multidisipliner olarak düşünme kabiliyeti kazandıran, çağdaş fikirlere ve güncel tartışmalara hâkim olan, yaşadığımız toplumun ve dünyanın problemlerine çözüm arayışında olan entelektüel bireyler olarak yetkinleşmemizi hedefliyor. Eğer sizin de hedefleriniz bizimle aynı yöndeyse 29 Mayıs Üniversitesi hedeflerinize ulaşmanızda yolunuza ışık tutarak geleceği daha parlak görmenizi sağlayacaktır.
  Ahmet Çağatay Gürses
  Felsefe
 • Türkiye’de Sosyal bilimler denildiği zaman akla ilk gelen şehir olan İstanbul’un en merkezi konumlarından birinde sosyal bilimler ağırlıklı olarak kurulmuş olan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, biz öğrencilerine akademik anlamda sağladığı fırsatlarla ön plana çıkmaktadır. Üniversitenin sahip olduğu nitelikli akademisyen kadrosu ve akademisyenlerin öğrencilerle yakından ilgilenmesi verilen eğitimin kalitesini önemli ölçüde artırmaktadır. Ayrıca nitelik bakımından dünya kütüphaneleriyle kıyaslanabilecek olan İSAM kütüphanesinden henüz lisans seviyesinde belirli saatlerde yararlanabiliyor olmamız ve Türkiye’nin sosyal bilimler alanındaki en önemli araştırmacılarıyla kampüsümüzde tanışıp, fikir alışverişinde bulunma şansına sahip olmamız bizleri ayrıcalıklı bir konuma getirmektedir. Bütün bu hususlar üniversitemizi ‘’akademi ailesi’’ olarak tanımlamaya yeter. Sosyal bilimlerde kariyer hedefleyen arkadaşlarımız için İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi kaçırılmaması gereken bir fırsat.
  Şamil Çökeler
  Tarih
 • Geçmişin değerleri ile günümüz imkanlarının sentezi olan bu üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Üniversitemde, bölümümle ilgili çok sayıda konferans ve panellerden istifade etme olanağı buluyorum.  Bölümümüzün güçlü akademik kadrosu alanında önemli isimlerden oluşmaktadır. Hocalarımız, bize sadece ders saatlerinde değil ders dışında da her konuda destek olarak adeta bir aile ortamı sunmaktadırlar. Üniversitemde geniş burs olanaklarının yanında hazırlık sınıfı sonunda ücretsiz yurtdışı dil eğitimi, lisans sürecinde erasmus, çift anadal, yandal imkanları ile her öğrencinin yeteneklerini geliştirmesi ve hedefleri doğrultusunda ilerleyebilmesine yardımcı olmak için Akademik Gelişim Programları mevcuttur. Siz de bu fırsatlardan faydalanmak, ve geleceğinizi yapılandıracak tercihinizi doğru belirlemek istiyorsanız hiç düşünmeden İstanbul 29 Mayıs Üniversitesini tercih etmelisiniz.
  Ebrar Nohut
  Türk Dili ve Edebiyatı
kampusler
konukevi