• İstanbul’u, tarihin etrafında yazıldığı bu kadim şehri, sanki tüm o tarihi bir araya getirmek istercesine bize sunan 29 Mayıs Üniversitesi, üst düzey eğitim kadrosu ve her geçen gün bir başka rengin aramıza katıldığı uluslararası öğrenciler topluluğu ile gerçek bir kültür cenneti. Gerek sunduğu yurt dışı programları gerekse samimiyet dolu akademik kadrosu ile sade bir eğitim hayatından öte her yönden çağın sınırlarını aşmamızı sağlayan 29 Mayıs Üniversitesi, yerleşke içi imkânlar ile de bizleri cezbetmekte. Devasa İSAM kütüphanesi, standartların çok ötesinde bir kaynak gücüyle üst düzey bir araştırma imkânı sağlıyor. Üniversitemiz, kafeteryası ve yerleşke bünyesinde yer alan yurt olanakları ile bizlere maksimum rahatı ve hizmeti sağlıyor. Tüm bunlar ve bunlardan daha da önemlisi samimiyeti ve değerleriyle size renk katacak bu mükemmel ortam, İstanbul’un kalbi Üsküdar’da sizi bekliyor...
  Muhammed Kahraman
  İslam ve Din Bilimleri
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi her alanda bilgisini, kültürünü ve ilgisini hissedebileceğiniz mütevazi hocaları; 40 farklı ülkeden gelen kardeşlerimiz ile farklı kültürleri sımsıkı bağlayan yapısı; İngilizce, Arapça ve Türkçe hazırlık sınıfları, görsel sanatlar, yabancı dil, müzik gibi alanlarda ders alabileceğiniz akademik gelişim programları; aktif öğrenci kulüpleri, geniş imkânların sağlandığı yurtları, ulaşım araçlarına yakın merkezî konumu, yeşilin her tonunu barındıran bahçesi, her konuda danışabileceğiniz personelleri ve belki de dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız kitaplara ulaşmanızı sağlayan İSAM Kütüphanesi ile aile sıcaklığında bir ilim, bilim, kültür ve medeniyet yuvası... Eğer siz de benim gibi hayatınız boyunca pişman olmayacağınız bir karar vermek istiyorsanız; psikoloji okumak isteyip sizi akademik anlamda en üst seviyeye taşıyacak hocalarla tanışmak, onlardan ders almak, çeşitli öğrenci projelerine katılmak, psikolojinin tüm alt alanları ile ilgili bilgi sahibi olmak ve psikolojinin insan hayatındaki önemini bilip mutlu hissetmek için kesinlikle aramıza katılmalı, ailemizin eksik kalan parçalarını tamamlamalısınız.
  Berfin Çinko
  Psikoloji
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi çok genç ama genç olduğu kadar da güçlü bir üniversite. Okulun ilk senesinde modern teknoloji ile bezenmiş sınıflarda gördüğümüz hazırlık eğitiminde İngilizceyi en iyi şekilde öğreniyoruz. Buna ek olarak Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencileri olarak 3. ve 4. sınıfta alacağımız dil dersleri sayesinde İngilizcenin yanında Rusça, Arapça ve Almanca gibi küresel anlamda önemli dilleri öğrenme fırsatı da buluyoruz. Ayrıca okulumuzun; merkezî konumu, samimi ortamı, yemyeşil cennet bahçesi ve güçlü akademik kadrosuyla farkını ortaya koyduğunu düşünüyorum. Eğer siz de kaliteli, dinamik ve genç bir okulda okumak  istiyorsanız 29 Mayıs tam size göre!
  Hasan Basri Barıt
  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisiyim. Üniversitemiz gerek sosyal ve kültürel gerekse akademik anlamda bizlere her daim destek ve ilgisini göstermektedir. Hocalarımız ve arkadaşlarımızla birlikte samimi bir ortam içerisinde öğrenim hayatımıza devam ediyoruz. Özellikle Ekonomi Bölümü'nde, geleceğin ekonomistlerini yetiştirmek adına belirlemiş olduğu hedefler ve üstlenmiş olduğu misyon doğrultusunda, henüz üniversite yıllarının başından itibaren ciddi ve özenle hazırlanmış bir program sizleri bekliyor. Bana iki yılda kazandırdığı farkındalık, kültürel ve sosyal alanda aktif rol alma, meslek hayatında daima en iyileri hedefleme açısından sunduğu destek üniversitemizin kalitesini ortaya koymaktadır.
  Emre Pak
  Ekonomi
 • 29 Mayıs Üniversitesi, sunduğu samimi ortamı, güçlü hazırlık kadrosu ve kaliteli dil eğitimiyle pişmanlık duymayacağınız bir seçim. Cana yakın personellerimiz, her daim bizler için en iyisini göstereceklerinden emin olduğumuz hocalarımız ve eşsiz kütüphanemiz bu üniversitenin en önemli artılarından. Geleceğini şekillendirmek adına hem kaliteli bir eğitim almak hem de çok kültürlü bir ortamda sosyalleşmek istiyorsanız sizler de bu aileye katılmalısınız.
  Fatma Süreyya Özçelik
  Sosyal Hizmet
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, sahip olduğu akademik başarısı ve sosyal imkânları ile öne çıkan bir eğitim kurumudur. Öğrenim gördüğüm Psikoloji Bölümü'nde 35 kişiyi geçmeyen sınıflarda eğitim alma şansına sahibiz. Ayrıca öğrencilere, lisans eğitiminin ilk senesinden itibaren, hocalarımızın düzenlemiş olduğu bilimsel çalışmalarda gözlemci olarak bulunabilme imkânı sunulmaktadır. Bunlara ek olarak üniversitemiz, misyonuna ve vizyonuna uygun sosyal etkinliklere yoğun bir destek vermektedir. Üniversitemizin bünyesinde bulunan kulüpler, gerçekleştirdikleri bir çok etkinlikle öğrencilere sosyal sorumluluk alma bilincini -eğlenceyle de harmanlayarak- kazandırmayı başarabilmişlerdir.
  Muhammet İkbal Güler
  Psikoloji
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İstanbul'un merkezindeki güzel kampüsü, güçlü akademik kadrosu ve Türkiye’nin sayılı kütüphanelerinden birine sahip olmasıyla fark yaratan bir üniversite. Çeviribilim alanında en iyi hocalara, aynı zamanda günceli ve sektörü takip eden bir sisteme sahibiz. Üniversitemizin sunduğu ayrıcalıklarla kendimizi kültürel anlamda da geliştirme fırsatı buluyoruz. Farklı ülkelerden gelen arkadaşlarımızla başka kültürleri tanıma şansı yakalıyoruz. En iyi hocalarla en iyi eğitimi almak istiyorsanız, sizi de İstanbul 29 Mayıs Üniversitesine bekliyoruz!
  Sena Ekinci
  Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi  gerek eğitimi gerekse akademik kadrosu ile adından söz ettiren bir üniversitedir. Burada sadece akademik eğitim değil bireysel gelişim de sağlamaktayız. Bu üniversite bana birçok bilgi öğretmenin yanında sorgulayıcı, eleştirel bir bakış açısı da kazandırmıştır. Kaliteli ve gerçek bir üniversite deneyimi için İstanbul 29 Mayıs Üniversitesini sizlere tavsiye etmekteyim.
  Onur Çonoğlu
  Tarih
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi güçlü akademik kadrosu ve zengin kütüphanesi ile İstanbul’un merkezinde bulunan; farklı medeniyetlerin en güzel renkleri ile birbiriyle buluştuğu; herkesin birbirine yardımcı olduğu, samimi ve size kendinizi evinizde hissettiren bir üniversite. Türkiye’de çeviribilim alanında en güçlü akademik kadronun bizim üniversitemizde olduğunu düşünüyorum. Böyle güçlü bir akademik kadrodan eğitim aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve “İyi ki 29 Mayıs Üniversitesinin öğrencisiyim” diyorum.
  Müge Durukan
  Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
 • İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi her öğrencisine güçlü akademik kadrosunun, çeşitli akademik gelişim programlarının, dil eğitimlerinin ve geniş kütüphane imkânlarının avantajlarını hissettiriyor. Bu avantajları sayesinde multidisipliner düşünme kabiliyeti kazanmış, çağdaş fikirlere ve güncel tartışmalara hâkim, yaşadığımız toplumun ve dünyanın problemlerine çözüm arayışında olan entelektüel bireyler olarak yetkinleşmemizi hedefliyor. Eğer sizin de hedefleriniz bizimle aynı yöndeyse 29 Mayıs Üniversitesi hedeflerinize ulaşmanızda yolunuza ışık tutarak geleceği daha parlak görmenizi sağlayacaktır.
  Ahmet Çağatay Gürses
  Felsefe
 • Türkiye’de sosyal bilimler denildiği zaman akla ilk gelen şehir olan İstanbul’un en merkezî konumlarından birinde sosyal bilimler ağırlıklı olarak kurulmuş olan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, biz öğrencilerine akademik anlamda sağladığı fırsatlarla ön plana çıkmaktadır. Üniversitenin sahip olduğu nitelikli akademisyen kadrosu ve akademisyenlerin öğrencilerle yakından ilgilenmesi, verilen eğitimin kalitesini önemli ölçüde artırmaktadır. Ayrıca nitelik bakımından dünya kütüphaneleriyle kıyaslanabilecek olan İSAM Kütüphanesinden yararlanabiliyor olmamız ve Türkiye’nin sosyal bilimler alanındaki en önemli araştırmacılarıyla tanışıp fikir alışverişinde bulunma şansını yakalamamız bizleri ayrıcalıklı bir konuma getirmektedir. Bütün bu hususlar üniversitemizi ‘’akademi ailesi’’ olarak tanımlamaya yeter. Sosyal bilimlerde kariyer hedefleyen arkadaşlarımız için İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi kaçırılmaması gereken bir fırsat!
  Şamil Çökeler
  Tarih
 • Geçmişin değerleri ile günümüzün imkânlarının sentezi olan bu üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Üniversitemde, bölümümle ilgili çok sayıda konferans ve panelden istifade etme olanağı buluyorum.  Bölümümüzün güçlü akademik kadrosu alanında önemli isimlerden oluşmaktadır. Hocalarımız bize sadece ders saatlerinde değil ders dışında da her konuda destek olarak âdeta bir aile ortamı sunmaktadırlar. Üniversitemde geniş burs olanaklarının yanında hazırlık sınıfı sonunda ücretsiz yurt dışı dil eğitimi; lisans sürecinde erasmus, çift anadal, yandal imkânları ve her öğrencinin yeteneklerini geliştirmesi ve hedefleri doğrultusunda ilerleyebilmesine yardımcı olmak için akademik gelişim programları mevcuttur. Siz de bu fırsatlardan faydalanmak ve geleceğinizi yapılandıracak tercihinizi doğru belirlemek istiyorsanız, hiç düşünmeden İstanbul 29 Mayıs Üniversitesini tercih etmelisiniz.
  Ebrar Nohut
  Türk Dili ve Edebiyatı
 

Şehrin Merkezinde
Bir Yerleşke

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi sizlere şehrin merkezinde, doğayla iç içe, ferah ve huzur verici bir yerleşke ortamı sunuyor.

Tanıtım Videosu
yerleskeler
konukevleri