Öğrenci Konukevleri

Öğrenci konukevlerimiz, öğrencilerimize konfor, estetik ve güveni bir arada sunuyor. Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak üzere, Ümraniye Yerleşkesi’nde bir adet “Kız Öğrenci Konukevi”, Altunizade Yerleşkesi’nde ise iki adet “Erkek Öğrenci Konukevi”miz bulunuyor.

Ümraniye Kız Öğrenci Konukevi

Üniversitemizin Ümraniye Kız Öğrenci Konukevi, Ümraniye’de yeni yerleşke alanının (Şile istikametinde) 600 metre ilerisinde inşa edildi. 3 blok ve sosyal alanlardan oluşan ve yaklaşık 3.500 öğrenci kapasitesi olan konukevi binamızın 1500 kişi kapasiteli ilk bloğu 2014 – 2015 akademik yılında faaliyete geçti. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Ümraniye Kız Öğrenci Konukevinde, özgün ranza tasarımı ile donatılan ve müstakil banyo-tuvaletlerin bulunduğu odalarda öğrencilerimizin rahatça ders çalışıp dinlenebilecekleri bir ortam sağlanıyor. Katlarda yeteri kadar etüt salonları ve dinlenme alanları, mescit bulunmaktadır. Ayrıca açık alanda yürüme ve dinlenme ihtiyacını karşılamaya ve bazı spor etkinliklerini yapmaya imkan veren, etrafı koruma altına alınmış ve bahçe düzenlemeleri gerçekleştirilmiş dış mekanlar vardır.

 

 

Bağlarbaşı Erkek Öğrenci Konukevleri

Bağlarbaşı Erkek Öğrenci Konukevlerimizden biri Altunizade Yerleşkesi’nin içinde, diğeri ise yerleşke alanına 150 metre yürüme mesafesinde bulunuyor. Altunizade Yerleşkesi içindeki konukevimiz, elektrikli ısıtıcı panel, klima ve müstakil banyo-tuvaletlerin bulunduğu odalarda öğrencilerin rahatça dinlenebilecekleri bir ortam sunuyor. Sağlığa zararsız, antialerjik ve tamamen ekolojik malzemelerle inşa edilen konukevimiz esnek hafif çelik yapı sistemi sayesinde depreme dayanıklıdır ve aynı zamanda sıcak, soğuk ve sese karşı yalıtım özelliği taşımaktadır. Altunizade Yerleşkemize 150 metre mesafede bulunan diğer erkek öğrenci konukevimiz ise üç katlıdır ve öğrencilerimizin konforu gözetilerek depreme dayanıklı olarak inşa edilmiştir.

 

 

Konukevi Ücretleri

2016 – 2017 akademik yılında üniversitemize kabul edilip kayıt yaptıran tam burslu öğrencilere “ücretsiz yurt” (kahvaltı ve akşam yemeği dâhil), bu imkândan yararlanmak istemeyenlere dokuz ay süreyle aylık standart şehir içi ulaşım ücreti sunulur.

2016 – 2017 akademik yılında üniversitemiz lisans programlarının %50 burslu kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere konukevi ücretlerinde %50, lisans programlarının %25 burslu kontenjanlarına yerleştirilen öğrencilere ise konukevi ücretlerinde %25 indirim uygulanır.

Not: Erkek Öğrenci Konukevine kontenjan dahilinde öğrenci kabul edilecektir.

 

2016 – 2017 Akademik Yılında İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğrenci Konukevlerinin Öğrenci Başına Yarı Yıllık Ücretleri:

3 Kişilik Odalarda                             3.300 TL + %8 KDV = 3.564 TL

4 Kişilik Odalarda                             2.950 TL + %8 KDV = 3.186 TL

6 Kişilik Odalarda                             2.300 TL + %8 KDV = 2.484 TL

Konukevi ücretlerine 29 Mayıs Üniversitesi öğrencileri için Altunizade Yerleşkesi’ne servis hizmeti dahil olup yemek ücretleri hariçtir.