Yerleşkede Yaşam

 

Derslikler ve Seminer Odaları

Kampüsümüzde akıllı tahta, projeksiyon ve bilgisayarların bulunduğu anfi/derslik ve seminer odaları ve bilgisayar odaları bulunuyor.

 


 

Eşsiz Mimari

Kampüslerimiz, Doğu ve Batı mimarisinin eşsiz estetik uyumunu yansıtan bir anlayışla tasarlandı. Eğitim-öğretim, kütüphane, sosyal tesisler ve idare binalarından oluşan kampüsümüzde, huzurlu ve rahat bir ortamda evrensel bilgiye ulaşma olanağı elde edeceksiniz.

 


 

Etkinlikler

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde renkli bir sosyal ve kültürel yaşam öğrencileri bekliyor. Kampüste akademik etkinliklerle sosyal ve kültürel yaşam birlikte akıyor. Akademik etkinlikler öğrencilerimize çalışma alanlarında derinleşme imkanı sunarken, sosyal ve kültürel etkinlikler de çok yönlü, girişimci ve organizasyon becerilerine sahip bireyler olarak hayata atılmalarına imkan tanıyor.

 


 

Kafeterya

Altunizade Kampüs alanında öğrencilerimiz için diğer binalarla mimari ve estetik uyum içinde, konforlu bir kafeteryamız bulunuyor. Kafeteryada sıcak ve soğuk hızlı yiyecek ve içeceklerden uygun ücretlerle faydalanabilir, geniş kafeterya salonunda arkadaşlarınızla sosyalleşebilirsiniz. Lezzetli seçenekler, güler yüzlü hizmet, huzurlu ve keyifli bir ortam kafeteryamızda sizi bekliyor.

 


 

Kütüphane ve Okuma Salonları

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Kütüphanesi, sosyal ve beşeri bilimlerin farklı alanlarında 70.000’in üzerinde kitaba erişebilme imkanı ve verimli bir ders çalışma ortamı sunuyor. Ayrıca öğrencilerimiz, Altunizade kampüsünde bulunan ve Türkiye’nin tartışmasız en iyi ihtisas kütüphanesi olan İSAM Kütüphanesi’nden araştırma alanında faydalanabiliyor.

Alanında tartışmasız en iyi ihtisas kütüphanesi olan İSAM Kütüphanesi, sosyal bilimlerin birçok alanında zengin bir kitap ve süreli yayın koleksiyonuna sahip. Yüzbinlerce kitaba sahip olan İSAM Kütüphanesi, İspanyolcadan Japoncaya kadar onlarca dilde binlerce akademik dergiyi takip ediyor, Rusya’dan Yemen’e kadar pek çok ülkeden topladığı belgeler yanında, görsel ve işitsel malzemeler ile arşivini zenginleştiriyor.

 


 

Sağlık, Spor, Kültür

Kampüsümüzde basketbol ve voleybol oynayabileceğiniz spor sahaları, konukevlerinde de masa tenisi oynayabileceğiniz alanlar bulunuyor.

Kampüsümüzde her türlü bilimsel ve kültürel etkinliğe elverişli bir konferans salonu, anfi/derslikler bulunuyor. Çok sayıda kültürel etkinliğin gerçekleştirildiği kampüsümüzde birbirinden önemli ve renkli etkinlikler sizi bekliyor.

Sağlığınız bizim için çok önemli. Kampüsümüzde bulunan sağlık ünitesi ve sağlık görevlimiz, tüm öğretim elemanları ve öğrencilerin acil sağlık problemlerinde hizmet veriyor.

 


 

Şehrin Merkezinde Bir Yerleşke

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi sizlere şehrin merkezinde, doğayla iç içe, ferah ve huzur verici bir kampüs ortamı sunuyor. Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki kampüsümüz, İstanbul’un tüm merkezlerine, kültürel ve doğal zenginliklerine doğrudan ve kolayca ulaşabileceğiniz bir noktada; Boğaziçi Köprüsü’ne, Metrobüs’e yürüme mesafesinde bulunuyor. Yine kampüse yakın bir konumda bulunan Marmaray ile Avrupa ve Asya yakası arasında çok hızlı seyahat etmeniz mümkün.

Ayrıca Ümraniye, Elmalıkent’te şehrin ana arterlerine yakın mesafede ve doğayla iç içe geniş bir kampüs inşası için de hazırlıklar yoğun biçimde devam ediyor. Üniversite öğrencileri, akademisyenler ve personelin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanan kampüs, 206 bin metrekare kapalı alana yayılıyor. Kampüs içerisinde neoklasik tarzda inşa edilecek binalarda ferah ve huzurlu bir çalışma ortamı sunulacak.

 


 

Sosyal Yaşam

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde renkli bir sosyal yaşam sizi bekliyor. Kampüste akademik etkinliklerle sosyal ve kültürel yaşam birlikte akıyor. Akademik etkinliklerle çalışma alanınızda derinleşme imkanı sunarken, sosyal ve kültürel etkinliklerle de farklı dünyalarla tanışabilirsiniz.

 


 

Yemek

Yemekhanemizde, Türk mutfağının birbirinden leziz yemekleri güler yüzlü aşçılarımız tarafından hijyenik bir şekilde hazırlanıp servis ediliyor.