Yerleşkede Yaşam

Hayatın içinde bir bilim merkezi…

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Elmalıkent Yerleşkesi

Ümraniye Elmalıkent’te her türlü ihtiyaca cevap vermek üzere tasarlanan; neoklasik tarzda binalara, genişlik ve ferahlık hissini doyasıya verecek özgün peyzaj alanlarına ve dünya metropolü İstanbul’un her noktasına kolay ulaşım imkânı sunan lokasyona sahip, doğayla iç içe bir üniversite yerleşkesi yükseliyor.

Ümraniye Elmalıkent’te, Şile Otobanı’nın ve Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının hemen yanında, Ümraniye Araştırma Hastanesinin bitişiğinde ve kentin yeni merkezinde inşa edilen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ana yerleşkesi, Boğaziçi ve FSM köprüleri, TEM ve E-5 ile diğer bağlantı yollarına çok yakın; Ümraniye, Üsküdar, Kadıköy gibi merkezlere ise tek araçla ulaşılabilecek bir konumda bulunuyor.


Yeni bir vizyon, farklı bir gelecek…

Uluslararası bir vizyonla eğitim öğretim ve araştırma faaliyeti yürüten İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinin yeni yerleşkesindeki 5 katlı modern fakülte binaları misyonunu en iyi biçimde yerine getirmeye elverişli olacak şekilde planlanmıştır.


Derslikler ve Seminer Odaları

Yerleşkemizde her türlü bilimsel ve kültürel etkinliğe elverişli bir konferans salonları ve amfi/derslikler bulunuyor. Amfi/derslik ve seminer odaları akıllı tahta, yansıtıcı ve bilgisayarlarla desteklenmiş olup ayrıca öğrenci kulüp faaliyetleri için özel mekânlar ve bilgisayar odaları bulunuyor.


Öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin yanı sıra araştırmacılara da açık olan bir kütüphane…

Üniversite kütüphanesi, her türlü teknik donanıma sahip ve işlevsel kullanıma uygun bir bilim ve araştırma kompleksi olarak yalnızca kendi öğretim elemanları ve öğrencilerine değil, diğer araştırmacılara da hizmet sunacaktır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversite Kütüphanesi öğrencilere huzurlu ve ferah bir çalışma ortamı sunuyor. Üniversite kütüphanesinde sosyal ve beşerî bilimlerin farklı alanlarında 80.000’e yakın kitap bulunuyor.

Ayrıca Üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrencileri, Üsküdar Altunizade semtinde bulunan İSAM Kütüphanesinin araştırma imkânlarından da yararlanabiliyor. Alanında tartışmasız en iyi ihtisas kütüphanesi olan İSAM Kütüphanesi, sosyal bilimlerin birçok alanında zengin bir kitap ve süreli yayın koleksiyonuna sahiptir.


Nitelikli eğitimin merkezi…

Enstitüler, Yabancı Diller Yüksekokulu ve araştırma merkezlerinin yer aldığı kısım, nitelikli eğitim öğretim ve özgün araştırmalar için özel olarak tasarlandı.


Medeniyetin ihyası, geleceğin inşası…

İçerisinde çok amaçlı konferans salonlarının bulunduğu kültür merkezi, üniversitenin kültürel etkinliklerinde önemli bir yere sahip olacaktır.


Güzel gören, güzel düşünür…

Ferah yürüyüş ve oturma mekanları içeren özgün peyzaj alanı, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencilerine doğal güzellikler içinde fikir ve değer üretme imkânları sunacaktır.


Detaylara verilen önem…

Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü modern yerleşkede yeterli kapasitede kantin, kafeterya, spor merkezi ve otoparklar yer alıyor.