Yurt Dışında Dil Eğitimi

    

Üniversitemiz 2011-2012 akademik yılından bu yana hazırlık sınıflarını başarıyla tamamlayan öğrencilerden Üniversitemizin belirlediği başarı kriterlerini sağlayanlara her iki dilin anadil olarak konuşulduğu ülkelerde dil eğitimi imkânı sunmuştur. Öğrencilerimiz bu programlarla daha hazırlık aşamasında yurt dışı tecrübesi yaşayıp, dillerini uluslararası düzeyde kullanabilme fırsatını yakalamıştır.

Arapça Yurtdışı Eğitim Programı

2011-2012 akademik yılında Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi Arapça Hazırlık Sınıfında altıncı kuru başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, misafir öğrenci olarak çeşitli dersler almak ve Arapçalarını geliştirmek amacıyla üç aylık bir program dâhilinde Ürdün Petra Üniversitesine gönderildi.

2012-2013 ve 2013-2014 akademik yıllarında ise Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi Arapça Hazırlık Sınıfında altıncı kuru başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, aynı amaçla misafir öğrenci olarak Ürdün Üniversitesi’ne gönderildi.

İngilizce Yurtdışı Eğitim Programı

2012-2013 akademik yılında İngilizce Hazırlık Sınıfını başarıyla tamamlayıp IELTS sınavından 5,5 ve üzeri puan alan öğrencilerimizden ilk altısı 6 haftalık bir dil programı için Londra’ya gönderilmiştir.

2013-2014 akademik yılında İngilizce Hazırlık Sınıfını başarıyla tamamlayıp IELTS sınavından 5,5 ve üzeri puan alan öğrencilerimizden ilk altısı 4 haftalık bir dil programı için Manchester’a gönderildi.

2015-2016 akademik yılları için de yurtdışı dil eğitim programlarının hazırlıkları sürdürülmektedir.

Ürdün Dil Programı

İngiltere Dil Programı