Neden 29 Mayıs?

 

Güçlü Akademik Kadro

Üniversitemizin tüm programlarında alanında söz sahibi akademisyenlerimiz ders veriyor. Çoğu yurt dışı tecrübesine sahip hocalarımız, saygın uluslararası ve ulusal akademik dergilerin editörleri ve hakemleri arasında yer alıyor.

Akademik kadroyu görmek için tıklayınız!

 


 

Birebir Eğitim

Her dokuz öğrenciye bir öğretim üyesinin düştüğü üniversitemizde öğretim üyelerimiz tüm öğrencilerimize birebir zaman ayırıp akademik hayatlarında rehberlik edebiliyor.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde kendinizi özel hissedeceksiniz.

 


 

Çift Anadal ve Yandal Programları

Üniversitemizde gerek fakülte içi ve gerekse farklı fakültelerdeki bölüm ve programlar arası çift anadal ve yandal imkânları mevcuttur. Ayrıca ders programlarımızda öğrencilerimizin farklı bölümlerde açılan dersleri alabilmelerine imkân sağlayan “serbest seçmeli” dersler bulunmaktadır.

Akademik Gelişim ve Destek Programları

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesindeki öğrenim sürenizde hayatın ve mesleğin gerekleri olan donanımı kazanmanın yanı sıra farklı branşlarda kendinizi geliştirme imkânına sahip olacaksınız. Bu amaçla size özel hazırlanan Akademik Gelişim Programlarımız (AGEP), ikinci bir yabancı dil öğrenme ve derinlemesine okuma gruplarıyla daha lisans aşamasında iken lisansüstü öğrenime hazırlanma imkânı ve ücretsiz olarak ebrudan, neye kadar pek çok geleneksel sanatta uzmanlaşma fırsatı sunuyor.

 


 

Araştırma Üniversitesi

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, insanlığın bilgi birikimine katkıda bulunma amacıyla nitelikli araştırma ve projelerin hayata geçirilmesi için akademik personeli ve öğrencilerini teşvik ediyor. Üniversitemiz bünyesinde Kuran Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KURAMER), Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (29 MAYIS PAMER), Arapça Öğretimi ve Uygulama Araştırma Merkezi (29 MAYIS ARÖMER), Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (29 MAYIS TÜRÖMER) ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (29 MAYIS SÜREM) evrensel nitelik taşıyan araştırmalara imza atıyorlar.

 


 

Yüksek Oranda Burs İmkânı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi gerçek anlamda bir vakıf üniversitesidir. Öğrencilerimizin tamamı tam ya da kısmi burslu olarak öğrenim görmektedir. Öğrenim bursunun yanında merkezî yerleştirmedeki başarı sıralamasına göre değişen miktarlarda nakit burslar, hazırlık sınıfında ücretsiz ders kitabı ve öğrenci yurtlarında konaklama imkânları da mevcuttur.

Burslar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız!

 


 

Zengin Kütüphane Olanakları

2018-2019 akademik yılında kütüphanemizin 90.000’i aşkın kitap ve dergi yanında çok sayıda elektronik kaynak ile eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma-geliştirme faaliyetlerini desteklemek için üst düzeyde hizmet vermeye devam etmesi hedeflenmiş, Elmalıkent yerleşkemizde 1.000 m²’yi aşan kapalı bir alan, açık raf sistemiyle hizmet sunmak üzere geçici kütüphane olarak düzenlenmiştir.

Ümraniye Elmalıkent yerleşkemizdeki asıl kütüphanemiz üç katta 10.000 m²’yi aşan kapalı alana sahiptir. 1.000.000 kitap kapasitesi bulunan bu kütüphane, sesli sessiz çalışma bölümleri, seminer odaları vb. mekânlarıyla öğrenciler ve araştırmacılar için cazip bir bilim, fikir ve sanat atmosferi oluşturmak üzere tasarlanmış olup 2019-2020 akademik yılından itibaren hizmet sunabilecektir.

Yükseköğretim Kurulunun yayımladığı “Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2019” raporunda üniversitemizin ülkemizdeki bütün vakıf üniversiteleri arasında öğrenci başına düşen basılı kitap sayısı en yüksek üniversite olduğu görülmektedir

 


 

Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri, öğrencilerimizin henüz üniversite yaşamında iken düzenlediği etkinlikler sayesinde organizasyon becerileri kazanmasını sağlarken, aynı zamanda hem akademik alanda hem de hobilerinde kendilerini geliştirmelerine ve sosyalleşmelerine imkân sağlar. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, öğrencilerinin kulüp kurma ve faaliyette bulunmalarına destek verir.

Üniversitemizde faaliyet gösteren öğrenci kulüplerinden bazıları:

Medeniyet Kulübü, Düşünce Atölyesi, Dans ve Tiyatro Kulübü, Edebiyat ve Düşünce Kulübü, Enderun Kulübü, Felsefiyat Kulübü, Uluslararası Öğrenci Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Genç Yaklaşım Kulübü, Kültür ve Sanat Atölyesi, Müzik Kulübü, Satranç Kulübü, Sinema Kulübü, Spor Kulübü, Şiir Kulübü, Türk Dünyası Kulübü, Barış ve Kardeşlik Kulübü, Creative Writing Club, Emin Adımlar Kulübü, Aktiffikir Kulübü, Pozitif Bakış Kulübü, Tarih ve Sanat Kulübü’dür.

Öğrenci etkinliklerinden haberdar olabilmek için tıklayınız!

 


 

Yabancı Dil Öğretiminde Marka

İngilizce ve Arapça Hazırlık birimlerimizde dili sadece gramer olarak değil gündelik hayatın tüm alanlarında kullanabileceğiniz şekilde öğrenme imkânı bulacaksınız. Hazırlık birimlerimiz, öğrencilerimize hayat boyu yardımcı olacak ve eğitim yaşantılarına katkı sağlayacak yabancı dil becerilerini kazandırabilecek etkili bir dil öğrenimi sunuyor. Dili kitaplarla ve klasik usullerle değil, film, oyun, münazara ve öğrencilerin hazırladıkları sunumlarla interaktif şekilde öğreneceksiniz. Ayrıca öğretim süreniz boyunca Akademik Gelişim Programı kapsamında akademik alanda ihtiyaç duyduğunuz Almanca, Farsça, Antik Yunanca, Latince vb. ikinci bir yabancı dili de öğrenme imkânı sunuyoruz.

 


 

Uluslararası Ortam

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğrencilerinin yedide biri uluslararası öğrencilerden oluşuyor. Yerleşkemizde Afganistan’dan Endonezya’ya, Kongo’dan Makedonya’ya 44 farklı ülkeden öğrencilerin farklı dil ve kültürleriyle temas etme imkânı sizi bekliyor.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde kaç dil konuşuluyor biliyor musunuz? İşte 30’dan fazla dilden bazıları:

Ruandaca, Ugandaca, Zazaca, Kurmanci, Makedonca, Arnavutça, Sırpça, Boşnakça, Özbek Türkçesi, Türkmen Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi, Kırım Tatar Türkçesi, Gürcüce, Arapça, Farsça, Peştuca, Kazak Türkçesi, Kırgız Türkçesi, Prizren Türkçesi

Yunanca, İngilizce, Fransızca, Latince, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, İbranice, Rusça

 


 

Yerleşkelerimiz

Elmalıkent’te her türlü ihtiyaca cevap vermek üzere tasarlanan; neoklasik tarzda binalara, genişlik ve ferahlık hissini doyasıya verecek özgün peyzaj alanlarına ve dünya metropolü İstanbul’un her noktasına kolay ulaşım imkânı sunan lokasyona sahip, doğayla iç içe bir üniversite yerleşkesi yükseliyor.
Üniversitemiz 2018-2019 akademik yılından itibaren Ümraniye Elmalıkent Yerleşkesinde eğitim öğretim ve akademik faaliyetlerini sürdürmektedir.
Ümraniye yerleşkelerimiz, Ümraniye Alemdağ Caddesi’ne ve “Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy” metro hattına yürüme mesafesindedir.